Потрапляння до чорних списків досить ускладнює отримання кредитів, а саме людям з боргами, частіше за все, кредити необхідні більше за всіх. Банки відмовляють клієнтам з поганою кредитною історією майже зі 100%  вірогідністю, адже надійність клієнта – це один з головних факторів під час прийняття рішення щодо надання ссуди. Це відбувається через те, що банки видають кредити на значні суми грошей, та роблять все, щоб їх не втратити. На даний момент в Україні майже 50 % проблемних кредитів, тому працівники банків надають перевагу уникненню ризиків.

Єдина реальна можливість отримати кредит в банку, перебуваючи в чорному списку в Україні – взяти кошти під заставу майна. Однак у цьому випадку у майна повинна бути висока вартість. І процентні ставки для таких клієнтів зазвичай вищі, тому є шанс потрапити у серйозну боргову кабалу.

Але ситуація не така безнадійна, як здається, і клієнт все-таки може взяти кредит, якщо він знаходиться у чорному списку. Легше за все це зробити в мікрофінансовій установі, де видають мікрокредити на сумму до 10 000 – 15 000 гривень.

Що таке чорний список?

В Україні діють 4 єдиних кредитних бази, куди потрапляє інформація про будь-яких кредити, які бере громадянин. Головна з них – українське бюро кредитних історій. Приймаючи рішення, чи видавати кредит, банківські співробітники звертаються в ці сервіси і отримують повну інформацію про фінансові операції клієнта. Якщо ваш кредитний рейтинг низький – швидше за все вам відмовляють. Тому, якщо вам вже не вперше не дають кредит, варто перевірити чорний список.

Раз на рік будь-який громадянин України може звернутися в ці інстанції по телефону або онлайн і безкоштовно дізнатися свій кредитний рейтинг. Для цього буде потрібно повідомити свої паспортні дані і код ІПН. Перевіряти рівень КІ можна частіше, але інші перевірки будуть платними.

Чому люди потрапляють в чорні списки

Зіпсувати кредитну історію досить просто. Фінансовий рейтинг людини складається з багатьох деталей і нюансів, про які вона іноді навіть не підозрює. Найпоширеніші причини погіршення КІ такі:

 1. Наявність незакритого кредиту в будь-якому фінансовій установі.
 2. Наявність боргів за аліменти або великих заборгованостей на кредитних картах.
 3. Спроба взяти кредит з дачею неправдивої інформації.
 4. Будь-які судимості, кримінальні справи також знижують рівень КІ.
 5. Прострочення щомісячних платежів за банківськими кредитами від 3-4 днів.
 6. Погіршити фінансову репутацію, як не дивно, здатне дострокове погашення банківських кредитів, так як в цьому випадку позичальник виплачує установі менше відсотків.

Іноді людина і сам не знає, що її КІ не в порядку. Наприклад, якщо вона стала жертвою аферистів, і хтось взяв кредит на її ім’я. Не обов’язково втрачати для цього паспорт, іноді досить скана або ксерокопії посвідчення особи. Шахраї купують ці скани у працівників копіювальних центрів і пунктів валютного обміну.

 

Інша причина це борг за кредит, про який позичальник не знає. Такі ситуації виникають, якщо при погашенні кредиту сталася помилка, і позичальник заборгував невелику суму. Навіть всього 1 гривню. Наприклад, при переказі грошей на рахунок кредитора деякі банки і платіжні термінали беруть комісію, сума якої віднімається з платежу. Або банк не відразу перевів платіж на рахунок, через що сталася прострочення і були нараховані штрафи.

 

Куди звернутися за кредитом, якщо кредитна історія зіпсована

У мікрофінансових організаціях можна взяти кредит, перебуваючи в чорному списку. Менеджери компанії ШвидкоГроші, приймаючи рішення про видачу позики, не керуються рівнем фінансового рейтингу клієнта. Позичальники з поганою КІ мають можливість взяти в позику до 5 000 грн, навіть якщо гроші потрібні на закриття інших позик або повернення боргів. У заявці не доведеться вказувати мету кредиту.

Клієнт може отримати кредит, якщо знаходиться в чорному списку, на наступних умовах:

 • Українське громадянство.
 • Вік 18-60 років.
 • Наявність доходу.
 • Ідентифікаційний код.
 • Оригінал чинного паспорта з реєстрацією на території України.

Експрес кредит допомагає клієнтам виправити кредитну історію

Швидкий кредит в ШвидкоГроші – прекрасна можливість поліпшити свій кредитний рейтинг і покинути чорний список УБКІ. Дані про своєчасне повернення боргу потраплять в єдині бази і виправлять КІ. Для цього важливо погашати кредит вчасно, не допускаючи штрафів.

Якщо у позичальника немає грошей на те, щоб закрити займ до зазначеної в договорі дати, є послуга пролонгації кредиту. Досить сплатити комісію за кредит, і термін оренди позики буде продовжений. Продовжувати договір можна багато раз, головне, вчасно виплачувати відсотки.