Як правильно погасити кредит

Заборгованість по кредиту може стати серйозною проблемою і в фінансовому, і в психологічному сенсі. З одного боку, незрозуміло, як платити за кредит, якщо немає грошей, а штрафи і пеня збільшують борг з кожним днем. Тобто треба повернути банку сам кредит, а потім ще заплатити велику комісію і штрафи. З іншого, – неприємне спілкування з колекторами і невпевненість у майбутньому дні. Щоб не опинитися в подібній ситуації або ж впоратися з нею якомога швидше, треба знати кілька правил.

Що треба зробити, оформляючи кредит

Кредит – зручний і вигідний фінансовий інструмент, який допомагає вирішити грошові складності або здійснити покупку, на яку довелося б довго збирати. Мікрокредити зручні тим, що на їх отримання потрібно 30 хвилин і потрібен мінімум документів, тобто гроші можна отримати терміново. Доступність кредитів може зіграти з людиною злий жарт, якщо вона не подумає заздалегідь, як погасити кредит або вчасно внести щомісячний платіж. Особливо з огляду на чималу комісію.

Перед оформленням заявки на кредит треба оцінити свій бюджет і прорахувати можливості повернути гроші, враховуючи форс-мажори. Зарплату можуть не виплатити або сума, яку позичальник планував використовувати для погашення кредиту, може терміново знадобитися на щось інше. Добре, якщо є додаткові джерела доходу, або відкладені кошти, так звана «фінансова подушка безпеки».

Дуже важливо уважно прочитати договір і розібрати з менеджером всі неясні пункти. Люди, які не звикли працювати з паперами, часто відчувають незручність, читаючи договори, хочуть скоріше поставити підпис, щоб не витрачати занадто багато часу і не затримувати менеджера. Така практика призводить до неприємних сюрпризів у майбутньому, коли з’ясовується, що клієнт не поставив потрібні питання і через це виявився змушений заплатити більшу суму, ніж розраховував.

Менеджери компанії ШвидкоГроші роз’яснять всі незрозумілі пункти договору, пояснять, як виплатити кредит. Не треба соромитися питати, адже допомога клієнту – їхня робота. Краще вивчити папери без поспіху, ніж потім стикнутися з неприємними сюрпризами.

Які наслідки у прострочень по кредиту

 • Штрафи і пеня. За прострочення по мікрокредиту кожен день нараховуються відсотки. Сума залежить від правил МФО. У ШвидкоГроші штрафи нараховуються, як тільки минув термін погашення. Перший день прострочення коштує 2% від суми позики, і кожен день штраф збільшується на 2%. Якщо затримати виплату надовго, набіжить значна сума.
 • Погіршення кредитної історії. Дані про тривалі і часті прострочення потрапляють у бюро кредитних історій. Саме цими даними керуються співробітники банків і МФО, коли приймають рішення, чи видавати людині кредит. Чим гірше КІ, тим менше шансів отримати нову позику.
 • Якщо позичальник уникає спілкування з кредитором, ховається від менеджерів, відмовляється платити кредит, він потрапляє в чорний список боржників, що зводить до нуля шанс на отримання кредиту в іншій установі.
 • Кредитор має право подати на боржника в суд, і якщо судове рішення буде не на користь позичальника, його майно може бути розпродане на аукціоні для відшкодування кредиту та судових витрат.
 • Компанія може передати борг людини в колекторні служби, які професійно займаються стягненням боргів. Вони працюють дуже грубо і здатні випити у боржника чимало крові.

Коли заборгованість вже сталася, треба шукати способи, як погасити кредит, якщо немає грошей. Тому що борг все одно потрібно віддавати, і краще з цим не затягувати, поки сума не стала непідйомною.

Що робити, якщо з’явилося прострочення по кредиту, а грошей на погашення немає

 • Проаналізувати витрати. Існують спеціальні програми для обліку доходів і витрат, але підійде і простий зошит. Більше 10% грошей у місяць витрачається на випадкові непотрібні покупки. Цю суму варто використовувати для виплат по кредиту.
 • Відкладати й економити. Зазвичай за допомогою перегляду статей витрат можна просто заощадити до 30% на місяць. Не треба економити на оплаті рахунків, купівлі ліків і їжі. Але заради погашення кредиту варто відмовитися від шопінгу, ресторанів, покупки кави на вулиці, розваг, кіно.
 • Найшвидший спосіб знайти гроші на закриття кредиту – це збільшення джерел доходу. Будь-який підробіток, замовлення на Кабанчику, додаткові години на основному місці роботи допоможуть швидше розібратися з кредитом і не переплачувати.
 • Якщо є кілька кредитів, варто завжди закривати той, комісія за яким вище. Це американський спосіб повернення боргів. Відсотки по кредиту – причина великої переплати, тому варто зосередитися на поверненні найбільш витратного кредиту.
 • Погасивши кредит, дуже важливо переконатися, що він насправді закритий. Особливо, якщо платіж вноситься не безпосередньо кредитору, а через термінали або банки. Іноді через комісії за переведення на рахунок МФО надходить не повна сума. Якщо залишилася хоча б копійка боргу за кредитом, система буде автоматично нараховувати на неї комісію, а позичальник може і не знати, що у нього є борги.

Головне пам’ятати – борг не пропаде сам собою. Якщо менеджери не починають постійно дзвонити боржникові, вимагаючи повернути кредит, це не означає, що вони забули про нього або пробачили борг. Кожен день відбувається нарахування штрафів, які дуже швидко здатні збільшити суму заборгованості в 2-3 рази.

Що не треба робити, якщо з’явилася заборгованість по кредиту

 • Не треба обривати контакти з кредитором, ховатися від менеджерів, скидати дзвінки. Це погано характеризує боржника, і він може потрапити в чорні списки сумнівних позичальників. В цьому випадку отримати інший кредит згодом буде дуже складно.
 • Варто добре подумати, перш ніж брати інший кредит. Наявність боргів часто тисне на людину, і в поспіху вона може зробити помилку і взяти невигідний кредит, погодившись на перший-ліпший.
 • Без паніки. Борг кредитору – це не тяжкий злочин, а фінансові відносини. Якщо важко вести розмову з працівниками фінансової компанії, варто доручити це друзям або родичам, які реагують спокійніше.
 • Кредит краще віддати, не доводячи справу до суду. Якщо рішення винесено на користь кредитора, може настати розпродаж майна боржника з аукціону, де неможливо отримати його повну вартість.

Немає сенсу чекати, що проблема «розсмокчеться» і плисти за течією. Краще взяти контроль у свої руки. Менеджери компанії ШвидкоГроші зацікавлені в тому, щоб вирішити проблему з простроченням не менше, ніж боржник. Тому, якщо виникли сумніви в тому, що вийде погасити кредит до призначеної дати, варто відразу звернутися до співробітників компанії, пояснити ситуацію і з’ясувати, як краще платити кредит.

У компанії ШвидкоГроші для таких випадків передбачена послуга пролонгації. З її допомогою можна просто відсунути термін виплати тіла кредиту – для цього треба лише заплатити комісію, яка вже накопичилася. Включати пролонгацію можна багато разів, відсуваючи виплату кредиту на 2-3 роки. У цьому випадку розмір комісії може перевищити розмір самого кредиту, але не буде боргів, штрафів і погіршення кредитної історії.

Якщо прострочення по кредиту вже трапилося і був нарахований штраф, ситуацію вирішуватимуть із клієнтом у приватному порядку. Менеджери компанії обговорять ситуацію, що виникла, і підберуть варіанти погашення кредиту, які влаштують обидві сторони. Головне не пускати справу на самоплив і не ховатися від співробітників компанії.