Чи можна взяти кредит без паспорта

У житті трапляються ситуації, коли людині терміново потрібні гроші, а доступу до документів немає – наприклад, якщо вони втрачені або забуті вдома. В цьому випадку у багатьох виникає питання – чи можна взяти кредит на чужий паспорт або взяти кредит по скану паспорта. У сучасному світі, де дані про людей зберігаються в електронному вигляді, можливість взяти кредит без паспорта не здається фантастичною. Але все не так просто.

Які документи потрібні для оформлення кредиту в банку

Головний документ, що посвідчує особу (ДПО), який потрібен для подачі заявки на кредит, – паспорт. Залежно від вимог банку до нього можуть додаватися:

 • Військовий квиток.
 • Посвідчення моряка.
 • Закордонний паспорт.
 • Вид на проживання.
 • Код ІПН.
 • Трудова книжка.
 • Свідоцтво про шлюб, про розлучення.
 • Пенсійне посвідчення.
 • Водійські права.

Банківські установи видають кредити на досить великі суми, тому докладають всіх зусиль для страховки повернення грошей. Вони ретельно підходять до перевірки даних про клієнта і на питання, чи можна взяти кредит за ксерокопією паспорта, відповідь однозначна – ні. На чужий документ кредит також не видадуть – тільки якщо його власник прийде в банк особисто і подасть заяву, завізувавши свою особистість.

У подібних пересторог є серйозні причини, і вмовити співробітника видати кредит без потрібних документів неможливо.

Для чого потрібен оригінал документів

Багато хто цікавиться, чому не можна взяти кредит по копії паспорта, якщо банківський працівник все одно буде робити копію з документа. Чому б не використати ту, яку приніс клієнт? Справа в тому, що співробітник банку робить копію з паспорта тільки тоді, коли переконався, що посвідчення справжнє і належить заявнику. А копія не має ніякої юридичної сили.

Також часто виникає питання, чи можна взяти кредит за ксерокопією паспорта, якщо вона завізована нотаріусом. Наприклад, ДПО загублений або знаходиться в паспортному столі на обміні за віком. Але відповідь одна – навіть по завіреній копії отримати гроші без паспорта не вдасться з 2 причин:

 • Нотаріально завірена копія не є посвідченням особи, а печатка нотаріуса говорить лише про те, що копія вірна.
 • Якщо ДПО знаходиться на обміні, то після видачі нового посвідчення особи у нього будуть інші номери, не ті, що в пред’явленій копії.

Настільки серйозне ставлення до документів у працівників фінансових сфер виникло з тієї причини, що оформити кредит без паспорта або ж оформити кредит на чужий паспорт дуже часто намагаються шахраї. Уважним і серйозним ставленням до перевірки паперів фінансові установи захищають не тільки себе від неповернутих кредитів, а й своїх клієнтів від аферистів.

Де можна отримати кредит без оригіналу ДПО

Дещо інакше з отриманням швидких кредитів в інтернеті. Багато мікрофінансових організацій не мають своїх філій і працюють тільки в мережі. У цьому випадку заявник проходить реєстрацію онлайн, заповнюючи анкету самостійно, і кредит онлайн без паспорта можна взяти за наявності скана документа або навіть просто вказавши в потрібній графі свої паспортні дані.

Це відбувається тому, що у МФО розроблена серйозна система захисту від шахраїв. Позику онлайн без паспорта можуть видати тільки після перевірки особи заявника, якщо:

 • Зазначений номер ідентифікаційного коду повністю збігається з паспортними даними власника.
 • У заявника є доступ до особистої банківської карти і телефону власника ДПО.
 • Заявник активує акаунт за посиланням, яке прийде на його електронну пошту.

Тому в деяких МФО взяти кредит онлайн без паспорта, якщо документа немає під рукою, можливо – при наявності доступу до інших необхідних документів. Кредиторам не вигідно видавати кредити тим, хто не стане їх повертати, тому схитрувати при реєстрації не вдасться.

Кредитний ліміт швидких кредитів не такий великий, як у банківських, але їхня перевага в тому, що кредит видають за 20-30 хвилин, що дозволяє вирішити нагальні проблеми з грошима. Сум швидких кредитів зазвичай вистачає на невеликі побутові потреби, такі як:

 • Ремонт авто, квартири, побутової техніки.
 • Оплата боргів, комунальних платежів.
 • Купівля подарунків на дні народження або весілля.
 • Купівля речей і послуг за акціями – розпродажі, горящі путівки.
 • Експрес-кредити виручають, коли затримують зарплату або виникають непередбачені витрати.

Звідки беруться кредити, видані за чужими документами

Менеджери фінансових організацій прекрасно знають всі хитрощі шахраїв, тому людина не може прийти в банк або МФО з копією чужого ДПО, будучи злегка схожою на фото власника. Тому отримати кредит по копії паспорта можна тільки тому, хто має відношення до видачі позик. Тобто проводити такі шахрайські махінації можуть тільки менеджери, які працюють в установі, що видала кредит.

Часто ці люди навіть вносять кілька перших платежів по кредиту, щоб не викликати підозр, а потім звільняються з роботи. Після чого людині починають надзвонювати з банку, вимагаючи погасити кредит.

Ця ситуація не безнадійна, але розгляд із чужим кредитом відніме у жертви шахраїв багато нервів. Тому, якщо раптом почалися дзвінки з вимогою повернути кредит, людині треба негайно вирушати в установу, яка видала кредит, і писати заяву про те, що вона кредит не брала. Якщо банк або МФО відмовляється приймати заяву, треба відправити її листом з повідомленням. Якщо вдатися до дій по затриманню шахрая відразу, зазвичай його вдається знайти.

Як убезпечити себе від шахраїв

Навіть якщо шахрай краде у людини паспорт, він не зможе взяти по ньому кредит сам, тільки якщо він працює в зв’язці з нечистим на руку менеджером, адже для оформлення заявки потрібно кілька документів. Але про втрату посвідчення особи треба відразу писати заяву в поліцію, щоб потім була можливість довести, що кредит, узятий на цей ДПО, – підроблений.

Також важливо стежити, щоб скани посвідчення особи не потрапляли у відкритий доступ, щоб шахраї не могли купити їх на форумах. Коштують скани недорого – 1,5-3 долара за штуку. Зручно мати скани своїх документів десь на хмарі, в електронній пошті або в мобільному телефоні, але в цьому випадку є шанс того, що вони потраплять у чужі руки.

Найпоширеніші місця витоку сканів:

 • Копі-центри.
 • Пункти обміну валют продавали скани, поки для обміну валюти вимагалося посвідчення особи.
 • Месенджери вконтакте.

Якщо виконувати ці застережні заходи, не доведеться переживати, чи може хтось отримати кредит по копії вашого паспорта.

Які документи потрібні, щоб взяти швидкий кредит у ШвидкоГроші

На питання «Чи можна оформити кредит за ксерокопією паспорта в ШвидкоГроші?» відповідь негативна. Для подачі заявки потрібен тільки оригінал паспорта. Навіть при реєстрації онлайн клієнт може отримати перший кредит тільки у відділенні після підписання договору. І менеджери компанії обов’язково перевірять посвідчення особи, адже на них лежить серйозна відповідальність.

Умови подання заявки на кредит:

 • Оригінал українського паспорта та коду ІПН.
 • Вік – 18-60 років.
 • Наявність доходу.

Час, протягом якого менеджер оформляє кредит із урахуванням реєстрації та перевірки даних клієнта, займає 20 хвилин. Коли клієнт повертає кредит у строк і без проблем, його репутація всередині компанії підвищується, і він переходить в ранг постійних клієнтів. Після цього він може взяти кредит на карту відразу після заявки, залишеної онлайн. В цьому випадку гроші надійдуть на його рахунок через 5 хвилин.

Для оформлення повторного кредиту в інтернеті не обов’язково перебувати вдома або на роботі, не потрібен стаціонарний комп’ютер або ноутбук. Сайт компанії зроблений так, щоб зручно було подавати заявку і заходити в свій особистий кабінет і з планшета, і зі смартфона. Тому постійні клієнти мають можливість отримати кредит терміново, перебуваючи в будь-якому місті України.

Для позичальників, які тільки пройшли реєстрацію в ШвидкоГроші, доступний кредитний ліміт у 5000 гривень. Комісія за користування кредитом становить 2% в день. Гроші можна взяти терміном на 7 або 14 днів, але клієнт має право повернути кредит достроково, в будь-який момент, як тільки з’явилися гроші. Погашати кредит раніше терміну вигідно, адже не доведеться переплачувати, тому що комісія нараховується кожен день.

Кредит – зручний і звичний фінансовий інструмент

Кредити стали звичним способом отримати потрібну суму грошей, якщо виникла необхідність. Доступність кредитів іноді стає причиною легковажного ставлення до позики грошей. Але ринок кредитування – серйозна фінансова сфера, і кредитори роблять все можливе, щоб захистити себе і своїх клієнтів від непотрібних ризиків.

Ні в якій фінансовій установі гроші в борг без паспорта взяти не вдасться, посвідчення особи – головний документ, без якого з клієнтом навіть розмовляти не будуть. Чи можна оформити кредит по копії паспорта? Так, якщо звернутися в одну з МФО, які працюють тільки в мережі і реєструють позичальників онлайн. Але все одно важливо уважно стежити за своїми документами, щоб убезпечити себе від аферистів. Точно так само не варто погоджуватися на прохання друзів взяти на себе їх кредит, адже фінансові відносини часто псують дружбу, а якщо друг не зможе вчасно робити платежі, це погіршить кредитну історію тієї людини, хто брав кредит на своє ім’я.